WKRA ŻUROMIN PRZEGRYWA NA PŁOCKIM RADZIWIU

Wkra Żuromin nie przywiozła punktów z Radziwia. Beniaminek Stoczniowiec pokonał zespół Jana Ciosa 3:1. Honorowe trafienie zaliczył Luis Felipe da Silva.

Niewielka porażka w Ząbkach, zwycięstwo z Unią Warszawa, a później porażka w Mławie. To bilans trzech rozegranych spotkań Wkry Żuromin. W czwartym pojedynku „zielono-czerwoni” mierzyli się z beniaminkiem rozgrywek Stoczniowcem Płock. To zespół, który w większości tworzą piłkarze związani w przeszłości z największym płockim klubem – Wisłą. To gracze, którzy zostali wypożyczeni tuż przed początkiem ligi (m.in. Adrian Tokarski) czy gracze już doświadczeni, którzy grali w wielu okolicznych klubach (np. Jakub Kustra).

W wyjazdowym pojedynku pierwsi do bramki trafili gracze Stoczniowca. W 10 minucie pojedynku do bramki strzeżonej przez Mateusza Ambrochowicza trafił Kamil Dąbrowski. Wkra odpowiedziała cztery minuty później. Michał Więckowski, arbiter spotkania, podyktował rzut karny, a ten na bramkę zamienił Luis Felipe da Silva. Szybkie wyrównanie sprawiło, że mecz jakby rozpoczął się od nowa. Niestety, była to jedyna bramka zdobyta przez żurominian. Kunsztem strzeleckim, w drugiej połowie popisał się Przemysław Kowalczyk, który zdobył dwa gole i zapewnił płocczanom komplet punktów.

Stoczniowiec Płock – Wkra Żuromin 3:1 (1:1)

Bramki: Dąbrowski 10 min., Kowalczyk 70, 80 min. da Silva 14 min. (k)

Sędziował: Michał Więckowski (Warszawa)

Skład: Ambrochowicz – Skolmowski, Kowalczyk, Żelazny, Barski, Jakubowski, Sowiński, Kamiński, Cheffou, da Silva, Helder Rodrigues

Ząbkovia Ząbki – Unia Warszawa 4:1

Stoczniowiec Płock – Wkra Żuromin 3:1

Hutnik Warszawa – Mławianka Mława 1:2

Drukarz Warszawa – Escola Varsovia 1:2