WKRA ŻUROMIN UTOPIŁA GSZS DELFINA RYBNO

Wkra Żuromin w meczu kontrolnym pokonała beniaminka IV ligi warmińsko-mazurskiej 5:0. Żurominianie byli skuteczni w ataku, a także bezbłędni w defensywie.
Tomasz Kaminski był autorem dwóch bramek

Zadowolony jestem z postawy zespołu – mówił po meczu trener „zielono-czerwonych” Maciej Grzybowski – to było jedno z naszych lepszych spotkań w ostatnim czasie. Narzuciliśmy swój styl gry, realizowaliśmy założenia. Potrafiliśmy budować grę od obrony, graliśmy cierpliwie, agresywnie – dodawał.

Wszystko to widać było na placu gry, gdzie żurominianie dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Również wtedy, gdy na boisku pojawiła się młodzież aspirująca do gry w pierwszym zespole.

Do przerwy żurominianie prowadzili dwiema bramkami. Szybko wyszli na prowadzenie po dobrym rozegraniu stałego fragmentu gry i zgraniu piłki przez Żelaznego do siatki trafił Tomasz Kamiński. Drugiego gola, bezpośrednio z rzutu wolnego, sprytnym uderzeniem zdobył Bartłomiej Żelazny. W pierwszej połowie było jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki. Bartosz Narewski uderzył nad poprzeczką, lob Nowackiego końcówkami palców odbił bramkarz rywali.

W drugiej połowie również okazji nie brakowało. Trzecią bramkę dla Wkry zdobył Tomasz Kamiński, akcję Bartłomieja Śmigrodzkiego wykończył Bartłomiej Nowacki, a wynik ustalił Dawid Klepczyński, który wykorzystał jedenastkę po faulu na nim samym.

GSZS Delfin Rybno – Wkra Żuromin 0:5 (0:2)
Bramki: Kamiński 2, Żelazny, Nowacki, Klepczyński (k)
Skład: Ambrochowicz – Barski, Żelazny, Kowalczyk, Kaźmierski – B.Narewski, Kamiński, Klepczyński, Śmigrodzki – Skolmowski, Nowacki
Ponadto: Wiśniewski, testowany I, testowany II, J.Karolewski, M.Karolewski, Bieńkowski, Gajewski, Pyrzanowski