Sport

WKRA ŻUROMIN ZACZĘŁA TRENINGI PIERWSZEGO ZESPOŁU

Sezon 2019/2020 w niższych ligach zakończony. Czas przygotować się do nowej kampanii. Wkra Żuromin rozpoczęła zajęcia po przerwie.

Autor zdjęcia: MO

W drugim tygodniu marca masowo odwoływane były wszelkie wydarzenia sportowe. By minimalizować zagrożenie wirusem mazowieckie boiska opustoszały. MZPN zawiesił rozgrywki niższych lig. Zarząd Wkry Żuromin w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zawiesił do odwołania zajęcia treningowe we wszystkich grupach wiekowych.
Teraz dochodzi do luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Wracają treningi w pełnych grupach na pełnowymiarowych boiskach. Zgodnie z wytycznymi rządu jednocześnie może przebywać tam 22 zawodników i czterech trenerów.
Zapisy te sprawiły, że Wkra Żuromin zdecydowała o wznowieniu treningów pierwszego zespołu. „Zielono-czerwoni” wznowili zajęcia w miniony poniedziałek. Trening poprowadził dotychczasowy szkoleniowiec Maciej Grzybowski. To początek przygotowań do sezonu 2020/2021. Nowy sezon, zgodnie z założeniami, ma rozpocząć się 1 sierpnia.
– Będziemy trenować nieprzerwanie przez osiem tygodni. Chcemy powoli wprowadzać zawodników w coraz wyższe obciążenia, żeby uniknąć urazów. Planujemy gry kontrolne, chcemy zagrać co najmniej pięć sparingów – dodaje trener.
Kto z zawodników będzie do dyspozycji szkoleniowca w nowym sezonie? Tutaj sytuacja jeszcze nie jest w pełni wyjaśniona.
-Kadra się krystalizuje, jest kilka znaków zapytania. Czekamy na decyzje zawodników. Na pewno do kadry dołączamy młodych zawodników, wychowanków klubu – tłumaczy Grzybowski.
OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.