Informacje

WŁĄCZENI W SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ

Choć w maskach, z dystansem, to jednak tradycji stało się zadość. Uczniowie kl. I Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej są pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Pasowano ich na uczniów.
Fot. ZPO

1 września 16 uczniów klasy pierwszej zostało uroczyście włączonych w społeczność zieleńskiej szkoły. Tego dnia odbyło się tu pasowanie na pierwszaka. Ale była to uroczystość nieco inna, niż zawsze. Uczniowie w maseczkach, nauczyciele w przyłbicach, a rodzice – po jednym od każdego pierwszaka – w bezpiecznej odległości. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej tak, by można było zachować dystans i nie tłoczyć się, bo przecież szkoła, jak wszystkie w kraju, ruszyła w specyficznych warunkach ogólnoświatowej pandemii koronawirusa.

Pasowania 16 uczniów na pierwszaków dokonała dyrektor ZPO Grażyna Chmielewska. A potem kilka słów zarówno do pierwszaków, jak i ich rodziców, skierowała wychowawczyni klasy Halina Jarzynka. – Gwarantuję wam, że nie ma się czego bać, bo uczenie się i poznawanie nowych rzeczy jest super zabawą – zaczęła. Od razu podkreśliła, że cieszy się, iż będzie miała okazję pracować z tak fajnymi dziećmi, które w bieżącym roku szkolnym będzie uczyć czytać, pisać, liczyć, a także rysować i śpiewać. Do obecnych w sali rodziców zaś skierowała prośbę o owocną i szczerą współpracę, zapewniając o tym, że zawsze mogą się do niej zwrócić z problemem i poprosić o wsparcie.

Spotkanie było też okazją do przekazania informacji o pracy szkoły w nowych warunkach, o tym, że wszyscy muszą wzajemnie dbać o swoje zdrowie i stosować maseczki w miejscach, gdzie jest to konieczne.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.