Informacje

WÓJT GMINY LUTOCIN PO RAZ DRUGI PRZYZNAŁ STYPENDIUM

Po raz drugi w gminie Lutocin przyznano stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Ale bez oficjalnej uroczystości. Uczniowie odbierali je indywidualnie.
W ubiegłym roku wójt Jacek Kołodziejski osobiście składał uczniom życzenia
fot. AO

Stypendium pierwszy raz przyznano w zeszłym roku. Rada Gminy Lutocin na wniosek wójta stosowną uchwałą określiła zasady przyznawania uczniom stypendium za wyniki w nauce. Stypendium takie należy się uczniom szkół podstawowych, klas IV-VIII Gminy Lutocin, którzy spełnili następujące kryteria: w wyniku klasyfikacji na zakończenie roku szkolnego uzyskali wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz roczną średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych co najmniej 5,2 – w przypadku uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

W zeszłym roku w sali gimnastycznej lutocińskiej szkoły zgromadzili się najlepsi uczniowie ze szkół z całej gminy, ich rodzice, nauczyciele i przedstawiciele urzędu wraz z radnymi. Było podniośle, uroczyście, a rodziców odbierających listy gratulacyjne z rąk włodarza rozpierała duma. W tym roku niestety z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną takie wspólne spotkanie się nie odbyło. Ale stypendium wójta gminy Lutocin za wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 przyznano.

Stypendia (w wysokości 300 zł) i listy gratulacyjne zostały wręczone w Urzędzie Gminy w Lutocinie. Każdy z 35 wyróżnionych nim uczniów zjawiał się osobiście. Z Zespołu Szkół w Lutocinie otrzymali je: Oliwia Miklewska, Julia Miklewska, Julia Żydlewska, Maja Żydlewska, Julia Włodarska, Hubert Jędrzejak, Krystian Błaszczak, Maja Kuchnicka, Zuzanna Pesta, Milena Budzich, Jakub Polowiec, Zuzanna Lubańska, Lidia Czarnecka, Bartłomiej Kapela, Wiktoria Pacholec, Aleks Stankiewicz, Jakub Kluskiewicz, Dawid Karolewski, Anna Borowska, Adam Borowski, Lena Górecka, Dominika Góralska.

Ze szkoły w Przeradzu stypendium przyznano: Izie Rogowskiej, Adamowi Budce, Julii Grzębskiej, Julii Kamińskiej, Antoniemu Wróblewskiemu, Wiktorii Laskowskiej i Pawłowi Witkowskiemu. W Szkole Podstawowej w Swojęcinie stypendium otrzymali: Małgorzata Kruk, Weronika Olewnik, Dominika Olewnik, Karol Serszeń, Radosław Budka.

AO

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.