Informacje

WRÓCIŁY TARGI PRACY I EDUKACJI

fot. starostwo

14 kwietnia 2023r. w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbyły się XVIII Targi Pracy i Edukacji. Impreza wróciła po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Organizatorami spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie.

Targi Pracy i Edukacji to cykliczny projekt, który każdego roku skupia wielu uczestników – pracodawców, potencjalnych kandydatów do pracy, młodzież oraz mieszkańców powiatu.

Celem Targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych oraz przedstawienie lokalnych pracodawców i instytucji rynku pracy. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość poznać szczegóły rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz kierunki kształcenia w czterech szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat: Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie, Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie, Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu i Zespole Szkół w Zielonej.

Młodzież szkół ponadpodstawowych miała z kolei możliwość zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną szkół policealnych i wyższych.

W tegorocznych Targach udział wzięły 44 podmioty, 19 placówek oświatowych oraz 20 instytucji. Atmosferę Targów umiliły występy artystyczne uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żuromińskiego.

Targi Pracy i Edukacji są dobrym przykładem na budowanie dobrych relacji z lokalną społecznością, współpracy na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Natomiast dla uczniów szkół stanowiły element świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej na różnych poziomach.

źródło; starostwo

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.