Informacje

WSPARCIE DLA DZIECI Z PIECZY ZASTĘPCZEJ

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie zrealizowano program wsparcia dla dzieci z pieczy zastępczej. Dzieci dostały komputery.

W miniony czwartek i piątek, 15 i 16 października Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie przekazało sprzęt komputerowy (laptop, myszka, torba) i środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekcyjne) 27 rodzinom zastępczym z terenu powiatu żuromińskiego.

W ramach realizacji rządowego programu ,,Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” POWER na lata 2014-2020 zakupiono 9 laptopów z oprogramowaniem, myszkami i torbami, a także 77 litrów płynów do dezynfekcji, 3800 rękawiczek oraz 760 maseczek.

Jak informuje dyrektor PCPR w Żurominie Danuta Przybył, głównym celem programu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej poprzez zaopatrzenie osób w systemie pieczy zastępczej w środki ochrony osobistej, a dzieci i młodzież w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem do nauki zdalnej. Łączna kwota jaką pozyskał powiat żuromiński na zakup sprzętu i środków ochrony to 33.475,00 zł.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z rezerwy ze środków współfinansowania krajowego. – Przekazany sprzęt z pewnością ułatwi dzieciom naukę oraz będzie wsparciem w sytuacji konieczności podjęcia zdalnego nauczania – informuje dyrektor PCPR.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.