Informacje

WSPARCIE DLA NASZYCH DZIAŁKOWCÓW

Decyzją radnych województwa mazowieckiego 89 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Na ten cel przeznaczono ponad 800 tys. zł. Wsparcie otrzymają także działkowcy z żuromińskich ogrodów.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021 to program samorządu województwa, który zachęca do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreśla marszałek Adam Struzik. – W czasie pandemii szczególnie przekonaliśmy się o roli Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Miejsca te są chętnie odwiedzane przez mieszkańców Mazowsza. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu. Na ten cel przeznaczymy ponad 800 tys. złotych z budżetu województwa.

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

Co roku ten program wsparcia cieszy się dużym zainteresowaniem – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Środki są przeznaczane nie tylko na inwestycje w infrastrukturę np. remonty chodników czy wymiany bram, ale też na podniesienie komfortu odpoczywania. Na terenach ogrodów remontowane są świetlice oraz powstają siłownie plenerowe – dodaje wicemarszałek.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowanych zostało 78 projektów. Ponad 665 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Oprac. KC

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

LISTA BENEFICJENTÓW Z POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

ROD „NOWALIJKA”: Remont ogrodzenia wraz z zakupem rębaka spalinowego- dofinansowanie 10 000,00 zł

ROD „PARKOWY”: Remont budynku z przeznaczeniem na biuro zarządu ROD Parkowy – dofinansowanie 10 000,00 zł

ROD „RELAX”: Zakup domku ogrodowego, drewnianego na biuro zarządu ROD- dofinansowanie 9 600,00 zł

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.