Informacje

WSPÓLNE POSIEDZENIE RAD POWIATOWYCH MAZOWIECKIEJ IZBY ROLNICZEJ

Przedstawiciele pięciu Rad Powiatowych MIR spotkali się w Chamsku, podczas wspólnego posiedzenia. Podczas obrad poruszano aktualne problemy rolnictwa.

Na samym początku spotkania gospodarz uroczystości Adam Witkowski jako przewodniczący żuromińskiej Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej powitał gości i zaznaczył, że spotkanie nie jest wielkim świętem, a okolicznościowym posiedzeniem. Izby Rolnicze w tym roku świętują 25-lecie działalności i uroczystości z tej okazji odbyły się już w Warszawie. Żuromińskie posiedzenie miało na celu przede wszystkim wspólną rozmowę, wymianę poglądów i jak żartobliwie określił przewodniczący mławskich struktur „żeby się nie zapomnieć”. W Chamsku zebrali się przedstawiciele Izb Rolniczych z pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. W spotkaniu wzięli też udział m.in.: prezes Krajowej Rady Izby Rolniczej Wiktor Szmulewicz, wiceprezes Mazowieckiej Izby Rolniczej Witold Konarski, starosta Jerzy Rzymowski, burmistrz Aneta Goliat oraz dyrektor Zespołu Szkół w Zielonej Czarek Ossowski.

W swoim przemówieniu prezes Wiktor Szmulewicz mówił między innymi o nowej perspektywie unijnej, w której ma znaleźć się mniej środków przeznaczonych na rozwój gospodarstw rolnych. Zachęcał rolników, żeby korzystali z dofinansowań, bo dzięki nim wiele polskich gospodarstw rozwinęło skrzydła. Szmulewicz poruszył też kwestie emerytur rolniczych, Izby Rolnicze przygotowują projekt zmian w systemie i prezes chciał zasięgnąć opinii obecnych na sali rolników.

Podczas posiedzenia wręczono okolicznościowe odznaczenia. Miłym akcentem było nadanie Adamowi Witkowskiemu przez dyrektora Zespołu Szkół w Zielonej tytułu „Przyjaciela szkoły”. Posiedzenia zakończyło się wspólnym obiadem, przy którym dalej dyskutowano o problemach rolnictwa.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.