Informacje

WSPÓLNE WARSZTATY KULTYWOWANIA TRADYCJI

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkanocne Koło Gospodyń Wiejskich Goliatki w Goliatach zorganizowało cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy spotkań integracyjnych przygotowywali palmy wielkanocne.

Palma wielkanocna powinna być kolorowa jak wiosna, ma dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną. Właśnie wtedy też przyroda budzi się do życia. Celem przygotowanych zajęć było podtrzymanie tradycji ręcznego robienia palm. Z takim przesłaniem członkinie koła Goliatki nawiązały współpracę z dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie, dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Logosensuś w Żurominie oraz dyrektor DPS Bądzynie. To tam, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i dezynfekcji, odbyły się wielkanocne warsztaty. Podczas nich uczestnicy z poszczególnych placówek oprócz tradycyjnych palm wielkanocnych wykonywali także stroiki oraz pisanki. Wszechstronnie utalentowane panie z KGW kultywowały tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie, a podczas warsztatów podzieliły się swoimi pomysłami i umiejętnościami z dziećmi i osobami starszymi. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, a opiekunowie solidarnie podkreślili dużą wartość terapeutyczną spotkań.

Członkinie KGW Goliatki dziękują Dyrektorowi Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie, dyrektor DPS w Bądzynie oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Logosensuś za możliwość przeprowadzenia warsztatów i pokazania wielkanocnych zwyczajów.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.