Informacje

WSPÓLNIE DLA MAŁYCH PACJENTÓW

Żuromińscy funkcjonariusze policji dołączyli do zbiórki darów dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Zapoczątkowali ją policjanci z KMP w Radomiu a włączyły się kolejne jednostki garnizonu mazowieckiego oraz inne służby mundurowe.
fot.KPP Żuromin

Do dzieci trafi między innymi specjalistyczna pościel, zabawki czy też artykuły plastyczne. Poprzednia zbiórka przeprowadzona została w kwietniu. To wspólna akcja policjantów, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy KAS. Teraz kolejny raz pomagają jednemu z warszawskich szpitali. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wraz z Wydziałem Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu już drugi raz w tym roku prowadzą zbiórkę darów dla chorych dzieci. Jak poprzednio, na apel policjantów odpowiedzieli jako pierwsi związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale SG.

W akcję włączyli się też policjanci i pracownicy komend powiatowych z Wyszkowa, Szydłowca, Żuromina, którzy przeprowadzili zbiórkę w swoich komendach, a także pracownice Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu. Wczoraj całego busa darów przekazali policjanci z komendy w Zwoleniu. W ich zbiórkę zaangażowali się policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Zwoleniu – mł. asp. Katarzyna Cieślik oraz st. asp. Stanisław Sochaj. Mundurowi do współpracy zaprosili uczniów i nauczycieli ze szkół z powiatu zwoleńskiego. Do akcji włączyli się również uczniowie i nauczyciele z PSP w Opatkowicach w powiecie puławskim. Razem zebrali kilkanaście kartonów zabawek, maskotek oraz artykułów plastycznych.

Swoją „cegiełkę” do akcji dołożyli już przedstawiciele American Corner w Radomiu czyli placówki informacyjnej Departamentu Stanu USA, Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu, strażacy z Komendy Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dzięki współpracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu z właścicielami radomskiej firmy Koma, do dzieci trafią komplety specjalistycznej pościeli szpitalnej. Przekazane dary będą między innymi wykorzystane w prowadzonym przez Warszawskiego Szpitala dla Dzieci ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Oprac. KC

Źródło: Policja Mazowiecka

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.