WTOPA WARTA POZYCJI LIDERA

Przykrą niespodziankę kibicom sprawiła Boruta Kuczbork. Podopieczni Jarosława Szmyta przegrali z rezerwami Żbika Nasielsk 3:0 i spadli na trzecią pozycję w tabeli.
Damian Dębski to podstawowy gracz Boruty fot. MO

Boruta Kuczbork w roli lidera pojechała do Nasielska. Tam mierzyła się z rezerwami czwartoligowego Żbika. Była faworytem, miała na swoim koncie pięć zwycięstw w pięciu spotkaniach. Tym razem jednak do bilansu musieli dopisać porażkę.

Po stronie Boruty trudno było szukać pozytywów. Lider nie prezentował się tak jak powinien. Ekipa Żbika II natomiast wykorzystała jedną ze swoich okazji i po czterdziestu pięciu minutach schodziła z boiska prowadząc.

Mimo dużej mobilizacji w przerwie Boruta nie była w stanie odpowiedzieć gospodarzom. Ataki zespołu Jarosława Szmyta nie potrafiły stworzyć bramkowej sytuacji, a swoje okazje wykorzystali miejscowi. Żbik II Nasielsk potrafił dwukrotnie zaskoczyć defensywę Boruty i bramkarza Dawida Zielińskiego. Gospodarze ustalili wynik na 3:0 i niespodzianka stała się faktem. Trzy punkty trafiły na konto rezerw nasielskiego klubu. Solidarnie z liderem przegrała także druga drużyna w tabeli. Punkty na własnym obiekcie stracił Gladiator Słoszewo. Po ciekawym obfitującym w bramki spotkaniu trzy punkty trafiły na konto Orzyca Chorzele. Liderem jest teraz Olimp Ciechanów z 16 punktami w siedmiu rozegranych pojedynkach. Boruta z 15 punktami jest trzecia. Rozegrała jednak jedno spotkanie mniej.

Żbik II Nasielsk – Boruta Kuczbork 3:0

Skład: Zieliński – Jończak, Kawczyński, Szymański, Rybak, Dębski, Sadowski, Klimek P., Watkowski F. (Suchoparski), Kociela (Jesień), Michalski A. (Stańczak J.)

Jutrzenka Unieck – Wieczfnianka Wieczfnia 5:0

Żak Szreńsk – Olimp Ciechanów 0:4

Gryf Kownaty Żędowe – Wkra Cieksyn 4:3

Gladiator Słoszewo – Orzyc Chorzele 3:5

Pauza: PAF II Płońsk, Tamka Dzierzgowo

1. Olimp Ciechanów 7 16 27-9