Plebiscyt

WYBIERAMY SUPER SOŁTYSA

Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Po raz kolejny redakcja „Kuriera” zaprasza do udziału w plebiscycie na „Super Sołtysa”.

W tym roku nieco później niż zwykle, bo w przeddzień Dnia Sołtysa ogłaszamy kolejną edycję naszego plebiscytu. W tym roku, tak jak i w zeszłym nie uda nam się spotkać na powiatowej konferencji i publicznie uhonorować laureatów. Ubiegłorocznych zwycięzców odwiedziliśmy indywidualnie w ich domach. W tym roku będzie raczej tak samo.

Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Naszym celem było pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi. Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie kolejnej edycji plebiscytu SMS na „Najpopularniejszego Sołtysa” z terenu powiatu żuromińskiego. W tym roku w plebiscycie biorą udział wszyscy sołtysi z naszego powiatu.

Tytuł „Super Sołtysa 2020” Powiatu Żuromińskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa. Głosowanie rozpocznie się 10 marca, a zakończone zostanie 9 kwietnia 2021 o godzinie 23:59. Bieżące wyniki oraz regulamin plebiscytu znajdziecie na kurierzurominski.pl.

Termin głosowania od 10.03.2021 do 09.04.2021 do godz. 23.59.

[AKTUALIZACJA]

Drodzy Sołtysi oraz Czytelnicy, głosowanie zostało zakończone, czekamy na oficjalne zatwierdzenie wyników głosowania przez naszego operatora. Różnice były dosyć znaczące, więc nic nie powinno się zmienić. W tym roku ze względu na trwająca pandemię nagrody zostaną wręczone naszym laureatom indywidualnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Podium:

  1. Malwina Kochanowska (Wieluń-Zalesie)
  2. Jan Pazik (Wiadrowo)
  3. Agnieszka Czaplińska (Pijawnia)

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.