Na sygnale

Wycinali i kradli drzewo z lasu. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

W sobotę (17.02) na gorącym uczynku przyłapano dwóch mężczyzn na kradzieży drzewa, które sprzedawali jak swoje. Okazało się, że to niejedyna kradzież na ich koncie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny żuromińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez Straż Leśną dwóch mężczyzn. Mieli oni wycinać drzewa. Skierowani w miejsce zgłoszenia policjanci ustalili tożsamość sprawców przestępstwa.

– 35 i 38-letni mieszkańcy powiatu żuromińskiego zostali przyłapani podczas wycinki drzewa. Mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W trakcie czynności okazało się, że kilka dni wcześniej miały miejsce podobne zdarzenia związane z wycinką i kradzieżą drzewa – informuje rzecznik policji w Żurominie. Policjanci zebrali dowody w tej i wcześniejszych sytuacjach. Okazało się mężczyźni wycięli i ukradli drzewa o wartości ponad 3000 złotych.

35 i 38-latek usłyszeli zarzut kradzieży drzewa do czego przyznali.Niebawem za swoje czyny odpowiadać będą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.