Na sygnale

WYGLĄDAŁO TO GROŹNIE

Wczoraj na DW 541 relacji Bieżuń - Żuromin, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Przez ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej. Policja apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (01.06) około godziny 14:55. Kierujący samochodem opel, jadący od Bieżunia w kierunku Żuromina, na wysokości miejscowości Sadłowo nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego, który akurat na tym odcinku drogi prowadził prace  związane z koszeniem trawy. Nieprawidłowo wykonany manewr spowodował, że kierujący oplem niemal czołowo zderzył się kierującym mercedesem poruszającym się prawidłowo w kierunku Bieżunia. Następnie pojazd opel odbił się od mercedesa, uderzając w ciągnik rolniczy, a ostatecznie zatrzymał się na barierach energochłonnych. Kierowca mercedesa nie był w stanie zapobiec tej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Groźnie wyglądająca sytuacja na szczęście nie skończyła się tragicznie dla uczestników tego zdarzenia. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 19-letni kierowca opla ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek na drodze. Pamiętajmy że nie jesteśmy na drodze sami. Pośpiech, chwila nieuwagi, brak koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Wyobraźnia i rozsądek na drodze to podstawa.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.