Informacje

WYMIANA DOŚWIADCZEŃ JEST WAŻNA

W czasach pandemii zbyt wiele się nie dzieje. Zdarza się jednak, że z zachowaniem wszelkich środków ostrożności organizowane są mniejsze przedsięwzięcia. W końcu życie toczy się dalej, jednak nieco inaczej…
fot. UG w Lutocinie

Tak właśnie niedawno odbył się wyjazd członków młodzieżowej orkiestry dętej i członków OSP Lutocin na imprezę integracyjną – kulturalno-rekreacyjno-poznawczą.

Przedsięwzięcie zorganizowano w sierpniu. Orkiestra zrealizowała projekt w rejonie Bieszczad. Wpisał się on w operację w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Projekt w 90% był sfinansowany ze środków Stowarzyszenia Społecznej Samopomocy LGD i w 10% ze środków własnych OSP Lutocin. Projekt skierowany był do 50 osób, które tworzyły dwie grupy. Pierwszą grupę stanowiły osoby w wieku do 30 lat (członkowie orkiestry OSP), drugą grupę osoby pełnoletnie, w tym w wieku powyżej 50 lat.

W ramach wyjazdu integracyjnego uczestnicy odwiedzili takie miejscowości jak Olszanica, Baligród, Myczkowce. Tam udało się odwiedzić lokalne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Z kolei w Lesku i Sanoku wizytowano Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas tych spotkań nastąpiła wzajemna wymiana doświadczeń OSP i Orkiestr Dętych w zakresie kreowania wydarzeń typu festiwale orkiestr dętych. Była to doskonała okazja do krzewienia dziedzictwa kulturowego poprzez promowanie OSP Lutocin i obszaru LGD.

W ramach spotkań u druhów z OSP Olszanica, OSP Baligród, OSP Myczkowce, orkiestra OSP Lutocin organizowała dla społeczności lokalnej koncert obrazujący dziedzictwo kulturowe właściwe dla północnego Mazowsza. Oprócz wymienionych miejscowości grupa odwiedziła Polańczyk, odbyła rejs statkiem po Zalewie Solińskim, przejażdżkę bieszczadzkimi drezynami. Zwiedzili muzeum Bojków, skansen i muzeum historyczne oraz wiele innych ciekawych miejsc.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.