Informacje

WYNIKI MATUR – NIE TAK ŹLE

tegoroczny egzamin w LO

77 procent wszystkich abiturientów ze szkół powiatu zdało w tym roku maturę. Spośród tych, którym się nie udało, część moze poprawić się już w sierpniu.

Egzamin maturalny najlepiej poszedł uczniom żuromińskiego liceum. Tu na 88 zdających pozytywnie zakończyło go 85 osób (96,6 procent). Pozostałe 3 osoby, które matury nie zdały mają swoją szansę w sierpniu, bo oblały tylko 1 przedmiot.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Orkana w Bieżuniu maturę zdawało 19 uczniów. Zdało 16, a 2 osoby mogą się poprawić w sierpniu (84,21 proc). 1 osoba do matury będzie mogła podejść dopiero za rok.

W LO dla dorosłych egzamin ten zdała połowa przystępujących.(4 spośród 8 osób, które pisały w tym roku maturę). Do egzaminu poprawkowego za miesiąc mogą przystąpić 2 osoby, pozostałe 2 będą mogły to zrobić dopiero za rok.

Dobrze poszło maturzystom z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II. Tu, w porównaniu z poprzednimi latami, wyniki tegorocznej matury wypadły nieźle. Egzamin dojrzałości pozytywnie zaliczyło 58 uczniów technikum (na 80 zdających), co daje 72,5 procent zdawalności. Kolejnych 16 uczniów może się poprawić za miesiąc, zaś 6 osób dopiero w przyszłym roku.

z kolei w Zespole Szkół w Zielonej maturę zdało 18 abiturientów, a w sumie przystępowało do niej 40 osób. Zdawalnosć wyniosła więc 45 procent. Egzaminu nie zdało 22 uczniów, 14 z nich ma szansę na sierpniowej poprawce, zaś pozostali mogą poprawić się dopiero za rok.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.