Na sygnale

Wypadek nastolatków na quadzie

Quady wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób, które niestety często użytkują je w sposób nieodpowiedzialny i niebezpieczny. Pamiętajmy jednak, że czterokołowce to nie zabawki!

18 czerwca wieczorem do niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w Gradzanowie Kościelnym (gm. Siemiątkowo). Dwóch braci (16 i 12 lat) jeździło quadem po terenie prywatnej posesji. Jak wynika z ustaleń policjantów quadem kierował straszy z braci. W pewnym momencie 16-latek utracił panowanie nad pojazdem, co spowodowało, że młodszy z nich wypadł z siedzenia, a upadając głową uderzył metalowy przedmiot leżący na ziemi. 12-latek doznał urazu głowy. Okazało się również, że chłopcy nie używali kasków ochronnych, co z pewnością zminimalizowałby możliwość powstania urazu głowy. Poszkodowany przetransportowany został karetką do szpitala w Ciechanowie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej żuromińskiej Policji, którzy będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tej niebezpiecznej sytuacji.

Przypominamy!

Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a kierująca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania i korzystać z kasku ochronnego, który jest jedynym, obowiązkowym wyposażeniem takiego pojazdu.

Apelujemy!

Apelujemy do rodziców aby mieli większe baczenie na to, co ich dzieci robią w czasie wolnym i szczególnie dbali o ich bezpieczeństwo w zakresie używania elementów ochronnych. Dostępność pojazdów mechanicznych dla osób nieuprawnionych i nieletnich jest niedopuszczalna. Tę kwestię przede wszystkim muszą kontrolować dorośli opiekunowie.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.