Na sygnale

Wypadek przy pracach polowych

Trwa sezon prac polowych. Bądźmy ostrożni podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, ostrożności i rozwagi, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu sprzętu rolniczego, może mieć tragiczny finał.
fot. pixabay

Ku przestrodze!

Na przykładzie sytuacji jaka miała miejsce w miniony wtorek (06.06) gdzie podczas prac polowych doszło do nieszczęśliwego wypadku przy sianokosach. Do zdarzenia doszło w Chojnowie około godziny 13. Na łące, przy sianokosach pracowało dwóch mężczyzn w wieku 43 lata i 17 lat. W pracach wykorzystywana była maszyna rolnicza typu zgrabiarka, która podłączona była do ciągnika rolniczego. W pewnej chwili 43-latek uruchomił ciągnik, a tym samym wprowadził w ruch maszynę rolniczą. Wtedy doszło do wypadku. Prawdopodobnie 17-latek stał zbyt blisko maszyny, która uderzyła go w nogę i przewróciła. Nastolatek doznał urazu kończyny dolnej, która zostala poszarpana przez elementy zgrabiarki i urazu klatki piersiowej. W miejscu zdarzenia lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało 17-latka do Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

W związku z tym wypadkiem policja apeluje: Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas prac polowych, w których dość często uczestniczą dzieci i młodzież. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! Poważnie podejdźmy do zasad bezpieczeństwa!

red.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.