Na sygnale

WYWROTKA POD KOMENDĄ POLICJI

Sprawny technicznie pojazd to kluczowy element wpływający na bezpieczeństwo na drodze, ale to kierowca jest jednak najważniejszy. Koncentracja, skupienie kierowcy na drodze jest sukcesem bezpiecznej, a zarazem bezkolizyjnej jazdy.
fot. pixabay

Sporo szczęścia miał kierowca motocykla, który w miniony poniedziałek w Żurominie na ulicy Warszawskiej, tuz pod Komendą Powiatową Policji, doprowadził do wywrotki podczas przejażdżki jednośladem. Tego dnia na ulicach panował spory ruch, zarówno kołowy, jak i pieszy. Kierowca jednośladu prawdopodobnie nie zauważył, że jadący przed nim samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych vis a vis Komendy Policji. Kierowca motocykla niemal doprowadził do zdarzenia drogowego z samochodem. Wywrotka motocyklisty na szczęście okazała się niegroźna w skutkach. Na ratunek motocykliście ruszyli inni kierowcy, którzy pomogli podnieść motocykl. Skończyło się na kilku rysach na elementach motocykla.

-Prowadzenie samochodu, motocykla to bardzo odpowiedzialne zadanie. Kierowca powinien być wyczulony na wszystkie sygnały, które do niego dochodzą w czasie jazdy, a następnie właściwie na nie reagować. Rozproszenie uwagi kierowcy, czy zbyt wiele bodźców zewnętrznych wpływa na błędy mogące skutkować narażeniem kierowcy, pasażerów pojazdu, czy innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo na drodze – podkreśla rzecznik policji asp. Tomasz Łopiński.

Na przykładzie tego motocyklisty widać, jak szybko sytuacja może się zmienić.

Na obniżenie koncentracji kierowców zdecydowanie wpływa:

– rozmowa przez telefon podczas jazdy;

– jedzenie i picie podczas jazdy;

– słuchanie głośnej muzyki

– a także liczne bodźce zewnętrzne.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.