Na sygnale

WYZNACZALI DROGĘ, ZNALEŹLI NIEWYBUCHY

Dwa pociski artyleryjskie z czasów II Wojny Światowej zostały odnalezione w miejscowości Zatorowizna gm. Lubowidz. Odkrycia dokonali pracownicy geodezji w trakcie wytyczania słupków granicznych drogi W-563 relacji Jasiony - Okalewo (pow. rypiński). Do czasu przyjazdu saperów, miejsce zabezpieczali żuromińscy policjanci.
FOT. kPP ŻUROMIN

W środę (31 sierpnia br.) do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie wpłynęło zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku, które może pochodzić z czasów wojny.

Jak poinformował zgłaszający, w trakcie prac dotyczących wytyczania słupków granicznych drogi wojewódzkiej na odcinku DW-563 relacji Jasiony – Okalewo geodeci natknęli się na dwa pociski.

-Na miejsce zgłoszenia skierowani zostali policyjni pirotechnicy z żuromińskiej komendy policji, którzy potwierdzili znalezisko i odpowiednio je zabezpieczyli. Były to pociski artyleryjskie kal. 76 mm. Dowódca Patrolu Saperskiego, po wydobyciu pocisków z ziemi i zabezpieczeniu ich poinformował, że są to pociski produkcji rosyjskiej z czasów II Wojny Światowej – podaje asp. Tomasz Łopiński, rzecznik żuromińskiej policji.

Przypominamy, że niewybuchy i niewypały mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne i stanowią śmiertelne zagrożenie – jeśli je znajdziemy, nie należy ich dotykać ani przenosić. Trzeba natomiast jak najszybciej zawiadomić policję.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    • No tak – np dziś 11.09.2022 – cztery wiadomości sportowe – o oldbojach w Płońsku, o Wkrze w Konopkach, o za mocnym Drukarzu i Borucie bez punktów – jakoby KŻ był gazetą sportową.