Edukacja Wydarzenia

XIX TARGI PRACY I EDUKACJI ZA NAMI

5 kwietnia 2024r. w Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbyły się XIX już Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami targów byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie.

Targi Pracy i Edukacji to cykliczny projekt, który każdego roku skupia wielu uczestników – pracodawców, potencjalnych kandydatów do pracy, młodzież oraz mieszkańców powiatu. Nie inaczej było i w tym roku. Przybyło mnóstwo firm z gotowymi ofertami pracy, a stoiska ciszyły się ogromnym zainteresowaniem

Celem Targów jest zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z powiatu (ZST-Z w Żurominie, LO w Żurominie, LO w Bieżuniu, ZS w Zielonej), uczelni wyższych oraz przedstawienie lokalnych pracodawców i instytucji rynku pracy.

Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zapoznania się zasadami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz oferowanymi kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2024/25. Stoiska szkół średnich powiatu zachęcały przyszłych uczniów ciekawymi gadżetami i pokazami – ekipa ZST-Z w Żurominie drukowała kubki i wykonywała gadżety drukarką 3d, LO w Bieżuniu kusiło wojskowymi mundurami, a ZS w Zielonej profilem weterynaryjnym.

Z kolei młodzież szkół ponadpodstawowych miała również możliwość zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną szkół policealnych i wyższych. Atmosferę Targów umiliły występy artystyczne uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żuromińskiego.

Targi Pracy i Edukacji są dobrym przykładem na budowanie dobrych relacji z lokalną społecznością, współpracy na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy. Natomiast dla uczniów szkół stanowiły element świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej na różnych poziomach.

AO

Fot. AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.