Z KAŻDYM KONKURSEM DALEJ

Piotr Małachowski z wynikiem 63,42 m zajął szóste miejsce podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbył się na Stadionie Śląskim. Wygrał Szwed Daniel Stahl.
Forma Piotra Małachowskiego rośnie

Po 96. PZLA Mistrzostwach Polski, które odbyły się we Włocławku przyszedł czas na Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Na starcie imprezy stanęło blisko 50 medalistów największych imprez lekkoatletycznych. W tym roku mityng jest częścią elitarnego cyklu World Athletics Continental Tour Gold.

Aż trzech mistrzów świata stanęło na starcie konkursu rzutu dyskiem. Na liście startowej znaleźli się  mistrzowie z 2019 roku (Szwed Daniel Ståhl), 2017 (Litwin Andrius Gudžius) oraz 2015 roku (Piotr Małachowski).

– Rzut dyskiem jest chyba najlepiej obsadzony w całym mityngu. Właściwie we wszystkich konkurencjach są mocni zawodnicy – myślę, że to jeden z najlepszych mityngów w Europie – mówił zawodnik WKS Śląska Wrocław dla oficjalnego serwisu mityngu.

Dyskobol z Bieżunia powoli dochodzi do formy po zabiegu oczyszczania kolana, ale z konkursu na konkurs jest lepiej. We Włocławku, podczas Mistrzostw Polski, w trudnych warunkach w swojej najlepszej próbie osiągnął 60,15 m.

Na Stadionie Śląskim było zdecydowanie lepiej, a dysk fruwał powyżej 63 metrów. W najlepszej próbie Piotr Małachowski osiągnął 63,42 m. Dało to ostatecznie szóstą pozycję. Zawody wygrał Szewd Daniel Stahl – 67,28 m.