Edukacja

Z PRZEDSZKOLAKAMI O ZDROWIU

Przedszkole Samorządowe w Siemiątkowie promuje modę na zdrowe odżywianie. Jak nas poinformowała pani Beata Jaraczewska, nie można więc było zapomnieć o tak ważnym dniu jak „Dzień marchewki”, który jest obchodzony 4 kwietnia.

-Nasze przedszkole w tym dniu emanowało radością koloru pomarańczowego a odżywcza marchewka towarzyszyła nam przez cały dzień. Panie kucharki przekazały dzieciom wiedzę dotyczącą walorów smakowych i witamin zawartych w marchewce, a także przeprowadziły pogadankę dotyczącą potraw z marchewki. Potem wspólnie z dziećmi i Paniami obieraliśmy marchewki – relacjonuje pani Beata. Następnie przedszkolaków odwiedziły panie z Bibliotek- Ośrodka Kultury w Siemiątkowie, które czytały im wiersze oraz opowiadania o marchewce. Dzieci podczas zajęć z wychowawcami przeliczały marchewki, a także tworzyły twórcze i kreatywne prace plastyczne i techniczne. Kolejną atrakcją była „fotobudka marchewkowa”, która okazała się doskonałą pamiątką z tego dnia.

Grupa 5-latków, której wychowawcą jest Pani Beata Jaraczewska realizuje ogólnopolski program ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”, którego patronem jest Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Żurominie. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy dzieci na temat produktów ekologicznych oraz budowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.