Galerie Wydarzenia

Z ZIEMNIAKIEM I GOLIATKAMI W ROLI GŁÓWNEJ

Pod hasłem „Dzień Ziemniaka”, ale i w szczytnym celu odbył się sobotni festyn w Poniatowie. Można było się zaszczepić jednodawkową szczepionką, a potem świetnie bawić na placu przed remizą.

Miejscowa OSP z radną Barbarą Michalską weszły we współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich „Goliatki” z Goliat w gm. Lubowidz. Przygotowano wspólnie festyn dla mieszkańców wsi. Muzyka przed remizą grała na całego, a przy niej dobrze bawili się i młodzi, i starzy. Dla dzieci przygotowano animacje z profesjonalnym zespołem animatorów, była też dmuchana zjeżdżalnia-zamek, a atrakcją postaci z bajek, m.in. Marshall z Psiego Patrolu, który nie tylko pozował do zdjęć z maluchami, ale i tańczył oraz śpiewał piosenki razem z dziećmi. Nie obyło się bez tatuaży na dziecięcych rączkach i puszczania wielkich baniek mydlanych.

Na dorosłych czekało pyszne jedzenie – m.in. zupa grzybowa z szarymi kluskami, grillowana kiełbaska, pyszne domowe ciasto, ale serca wszystkich, a raczej podniebienia skradła poniatowska babka ziemniaczana, czyli bugaj. Wszystkie blachy, jakie upieczono na festyn, zniknęły w okamgnieniu.

Zabawa była przednia, a pogoda dopisała. Przy okazji ci, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji, mogli zaszczepić się przyjęli jednodawkową szczepionką. Chętnych nie brakowało.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.