Na sygnale

ZA SZYBKO W ZABUDOWANYM

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność. Dlatego policjanci żuromińskiej drogówki z pełną stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych.

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego z Żuromina zatrzymali kolejnego kierowcę, który zignorował obowiązujący limit prędkości na terenie obszaru zabudowanego. Tym razem w miejscowości Lutocin na ulicy Reymonta kierująca fordem fiesta jechała z prędkością 103 km/h. Mieszkance powiatu rypińskiego zatrzymane zostało prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie kierująca ukarany został wysokim mandatem. 

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwolona prędkość, w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu (trwania okresu trzech miesięcy)  będzie ponownie prowadzić pojazd bez uprawnień do kierowania, trzy miesięczny okres zostanie wydłużony do 6 miesięcy zakazu.

asp. Tomasz Łopiński, KPP ŻUROMIN

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.