Informacje Na sygnale

ZA SZYBKO W ZABUDOWANYM

Na nic apele, przestrogi, mandaty. Kolejny kierowca stracił prawko za to, że przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Codziennie, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci żuromińskiej drogówki, kontrolują prędkość pojazdów poruszających się zarówno po drogach miasta i powiatu. W ostatnim czasie mundurowi zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym, za niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym.

W piątek 27 listopada na ulicy Zawidzkiej w Bieżuniu zatrzymano uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.. – Tym razem z niedozwoloną prędkością jechał 21-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Prędkość, jaką wskazał miernik prędkości, to 104 km/h – relacjonuje zdarzenie rzecznik policji mł. asp. Tomasz Łopiński

Dwa dni później w niedzielę, również w Bieżuniu, tym razem na ulicy Sierpeckiej 49-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego rozpędził swojego opla do 101 km/h. Konsekwencje były dotkliwe. Obaj mężczyźni ukarani zostali mandatami i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

– Mieszkańcy bardzo często zgłaszają fakt przekraczania prędkości na tych ulicach w Bieżuniu, również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – informuje Łopiński. Dzięki temu udaje się eliminować z drogi piratów.

Policja przypomina – na drodze odpowiadamy za swoje życie, jak również za życie i zdrowie innych. Lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.