ZA TRZY PUNKTY W SZYDŁOWIE

Niedzielne popołudnie okazało się szczęśliwe dla bieżuńskiej Wkry. Podopieczni Roberta Piotrowskiego byli drużyną lepszą i zasłużenie zgarnęli trzy punkty na terenie Korony Szydłowo.
Daniel Ziółkowski (z lewej) zdobył w Szydłowie jedną z bramek

Po niepowodzeniu pierwszej kolejce, na własnym terenie, Wkra Bieżuń w minioną niedzielę udała się do Szydłowa. Bieżunianie zmierzyli się z tymczasowym liderem – Koroną. Szydłowianie w pierwszym starciu pokonali aż 8:0 Sonę Nowe Miasto.

Bieżunianie ani myśleli się przestraszyć. W końcu w komplecie mieli swoje armaty. Trio Ziółkowski, Watkowski, Dzięgielewski zaczęło w podstawowym składzie, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Już w siódmej minucie piłka znalazła drogę do bramki gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony odbił przed siebie bramkarz Korony Adrian Sodoma, a dopadł do niej Michał Dzięgielewski i celnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Szybko zdobyty gol rozpalił apetyty kibiców. Wydawało się, że jedni i drudzy będą dążyli do zdobycia bramek, ale przez długi czas na murawie wiało nudą. Gra toczyła się głównie w centrum, a jak jedna lub druga drużyna zdołała przedrzeć się w okolice szesnastki to zagrożenia nie było.

Aż do 60 minuty spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Artur Krajewski, a futbolówka, tuż przy słupku wpadła obok interweniującego golkipera Korony. Wkra poszła za ciosem i dziewięć minut później zdobyła trzecią bramkę. Wtedy to celną główką popisał się Daniel Ziółkowski. Bieżunianie mogli prowadzić nawet wyżej, ale Michał Dzięgielewski w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę.

Końcówka spotkania należała już do Korony, która bardzo mocno dążyła do strzelenia choćby honorowego gola. Raz była blisko. Środkowy obrońca Wkry, Miłosz Leśniewski wybił piłkę w ten sposób, że trafił w słupek własnej bramki.

Honorowe trafienie przyszło dopiero w doliczonym czasie gry. Piotr Karpiński, kapitan Korony, kopnął mocno z kilku metrów pod poprzeczkę Andrzeja Szreibera. To już nic nie zmieniło, a trzy punkty pojechały do Bieżunia.

Korona Szydłowo – Wkra Bieżuń 1:3 (0:0)
Bramki: Karpiński 90 min. – Dzięgielewski 7 min., Krajewski 60 min., Ziółkowski 69 min.
Skład: Szreiber – Rokicki, Baca, Leśniewski, Gołębiewski, Brzemiński, Betlejewski, Krajewski, Dzięgielewski, Watkowski, Ziółkowski