Na sygnale

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Żuromińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Ciechanowie ujawnili i zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z żuromińskich lokali.

Policjanci podejrzewali, że w jednym z lokali na terenie Żuromina dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych. W poniedziałek policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Ciechanowie weszli do tego lokalu. Podejrzenie okazało się być słuszne. W pomieszczeniu zobaczyli pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia te zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Ciechanowie dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Oprócz automatów zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 4500 złotych.

Przypomnijmy, że w 2017 roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.