ZĄBKI ZA SILNE DLA ŻUROMINA

a

Wkra Żuromin z drugą wiosenną porażką. Rywal był jednak ponownie z wysokiej półki. Wkra na własnym terenie okazała się słabsza od  Ząbkovii. Podopieczni Marcina Liga ulegli Ząbkovii Ząbki 1:2 i kończyli spotkanie w „10”.

Wkra Żuromin po wysokiej porażce w pierwszym wiosennym meczu chciała się zrehabilitować. Przeciwnikiem była aspirująca do awansu do III ligi Ząbkovia Ząbki.

Żurominianie przez długi czas nie dawali się zaskoczyć przeciwnikom. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie. W 37 minucie spotkania po dokładnie wykonanym rzucie rożnym przez Bartosza Wiśniewskiego piłkę głową do bramki skierował Mateusz Augustyniak. Po zmianie stron ten sam zawodnik wpakował piłkę do siatki po raz drugi. Znów dokładnie wykonany stały fragment gry sprawił, że Mateusz Ambrochowicz musiał wyciągać piłkę z siatki. Żurominianie co gorsza musieli gonić wynik w osłabieniu. W ciągu kilku minut dwie żółte kartki złapał Grzegorz Barski i w konsekwencji obejrzał czerwony kartonik. Defensor musiał opuścić plac gry. Wkrę było jednak stać na bramkę. Honorowe trafienie dla żurominian zaliczył Felipe da Silva. Niezawodny ofensywny gracz popędził z futbolówką od połowy boiska i zdecydował się na strzał z 25 metrów. Kapitalne uderzenie Brazylijczyka wpadło po poprzeczkę bramki Mateusza Matrackiego.

Wkra Żuromin – Ząbkovia Ząbki 1:2 (0:1)

Bramki: Felipe 87 min. – Augustyniak 37, 79 min.

Sędziował: Piotr Chyba (Płock)

Wkra: Ambrochowicz – Barski, Karolewski, Kamiński, Felipe, Helder Mendes, Narewski (Stopczyński), Żelazny, Sowiński (Brydziński), Nowacki, Jakubowski (Kosiński)

Unia Warszawa – Mławianka Mława 0:5

Wkra Żuromin – Ząbkovia Ząbki      1:2

Escola Varsovia – Stoczniowiec Płock 3:1

Huragan Wołomin      – Hutnik Warszawa    0:3