Na sygnale

ZABRAŁ BRATU KARTĘ I WYPŁACIŁ Z KONTA PIENIĄDZE

Żuromińscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu żuromińskiego, który przywłaszczył sobie kartę płatniczą swojego brata, a następnie dwukrotnie wypłacił pieniądze z bankomatu. Za popełnione przestępstwa grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (20.10) o nietypowej sytuacji żuromińskich policjantów zawiadomił mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna zaniepokojony brakiem w portfelu karty płatniczej, którą prawdopodobnie przywłaszczył sobie brat zgłaszającego, co więcej z konta żurominianina dwukrotnie zostały wypłacone pieniądze, na łączną kwotę 500 złotych. 17-letni właściciel karty próbował skontaktować się z bratem i wyjaśnić tą sprawę lecz ten nie odbierał telefonu. Kryminalni przyjęli zawiadomienie od zgłaszającego.

Następnego dnia żuromińscy policjanci zatrzymali 20-letniego brata zgłaszającego. Mężczyzna został doprowadzony do żuromińskiej komendy celem wyjaśnienia sprawy. 20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie tłumacząc się co nim kierowało. Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty, jeden z art. 278 § 1 KK oraz dwa z art. 279 § 1 KK. Popełnione przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. Kod PIN jest to specjalny kod składający się z czterech cyfr, który zabezpiecza kartę podczas przeprowadzania transakcji płatniczych. Chroń dostęp do swojego konta, nie pozwól by osoby nieuprawnione znały twoje zabezpieczenia. W przypadku zagubienia kart płatniczych, właściciel powinien jak najszybciej powiadomić oddział banku, który kartę wydał celem jej zablokowania. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia się nią przez osoby do tego nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki Policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Zuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.