ZACIĘTE SPOTKANIE W BIEŻUNIU

Wkra Bieżuń zremisowała na własnym obiekcie z Nadnarwianką Pułtusk. Bieżunianie dogonili wynik w drugiej części pojedynku. Dwie bramki były wynikiem podyktowanych przez arbitra rzutów karnych.
Zespół Roberta Piotrowskiego (na zdjęciu) zdobył kolejny punkt fot. ZP

Spotkanie w Bieżuniu należało do jednego z ciekawszych pojedynków w tej kolejce. Bieżunianie to zespół ligowej czołówki, ekipa z Pułtuska spadkowicz z IV ligi. Pojedynek przy Zamojskiego rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, ale ci, którzy czekali na ten mecz nie zawiedli się. Emocje były już od pierwszego gwiazdka.

Bardzo szybko, po 120 sekundach na prowadzenie wyszli przyjezdni. Arbiter spotkania Tadeusz Siemionko zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Nadnarwianki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Bobowski. Etatowy wykonawca jedenastek tym razem również umieścił piłkę w siatce. Wyrównanie przyszło w 33 minucie pojedynku. Tym razem sędzia przyznał rzut karny zespołowi z Bieżunia. Jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Baca. Kapitan Wkry zupełnie zmylił bramkarza. Piłka w prawo, bramkarz w lewo – 1:1. Niestety, ten wynik na tablicy utrzymał się tylko pięć minut. Szymon Salwin trafił do siatki Andrzeja Szreibera i to pułtuszczanie cieszyli się z prowadzenia.

Wkra z upływem czasu grała coraz odważniej. Coraz bardziej otwierała się i chciała zdobyć bramkę, która da wyrównanie. Opór i determinacja podopiecznych Roberta Piotrowskiego został wynagrodzony. W 78 minucie Karol Budzich pokonał Szymona Boligłowę i zapewnił, jak się później okazało, punkt zespołowi z Bieżunia.

Wkra Bieżuń – Nadnarwianka Pultusk 2:2 (1:1)

Bramki: Baca 33 min., Budzich 78 min. – Bobowski 2 min., Salwin 38 min.

Skład: Szraiber – Gołębiewski, Juszczyk, Kalinowski, Krajewski, Dzięgielewski, Baca, Budzich, Sowiński, Wiśniewski, Watkowski

Rzekunianka Rzekuń – KS Wąsewo 0:0

Kryształ Glinojeck – Kurpik Kadzidło 2:0

Konopianka Konopki – Iskra Krasne 2:3

Korona Szydłowo – Sona Nowe Miasto 2:2

Wymakracz Długosiodło – PAF Płońsk 1:5