ZASKAKUJĄCA PORAŻKA BIEŻUNIAN

Wkra Bieżuń na własnym boisku przegrała z Klubem Sportowym Wąsewo. Podopieczni Roberta Piotrowskiego ulegli rywalom 2:4.
Michał Gołębiewski (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla Wkry. Fot. Archiwum

Bieżunianie byli zdecydowanym faworytem starcia z Klubem Sportowym Wąsewo. Goście plasowali się przed tą kolejką na 11. pozycji, a na wyjazdach grają w kratkę. Bieżuńska jedenastka natomiast na własnym terenie jest bardzo skuteczna. Na dziewięć spotkań aż sześć kończyło się zwycięstwami Wkry, a jedno remisem.

Wkra chciała zaliczyć kolejny komplet punktów, ale tym razem się to nie udało. Bieżunianie od 19 minuty musieli gonić wynik. Adrian Waracki pokonał Andrzeja Szraibera i tym samym ucieszył gości. Po zmianie stron wąsewianie trafili po raz drugi. Katem zespołu Wkry Bieżuń okazał się

Michał Kubat, który nie tylko podwyższył wynik na 2:0. W późniejszym etapie meczu to on przesądził o tym, że goście wywieźli z Bieżunia komplet punktów.

Bieżunianie złapali kontakt z rywalami w 71 minucie. Bramkarza gości pokonał doświadczony Michał Gołębiewski. Wydawało się wtedy, że podopieczni Roberta Piotrowskiego pójdą za ciosem i będą w stanie odwrócić losy spotkania. Kontaktowy gol pobudził Wkrę do jeszcze większego wysiłku, ale odpowiedź Klubu Sportowego Wąsewo przyszła po kilku minutach. Aktywny w drugiej części spotkania Michał Kubat w 75 minucie podwyższył wynik spotkania na 3:1.

Nadzieję na korzystny wynik w serca kibiców wlała jeszcze czerwona kartka dla Adriana Romanika. Wkra niestety nie skorzystała z przewagi jednego zawodnika. Przesunięcie dużych sił w kierunku bramki gości sprawiło, że goście mieli dużo więcej miejsca do kontrataku, a na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry zadali czwarty cios. Hat-tricka skompletował Michał Kubat. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił najskuteczniejszy gracz Wkry i Ligi Okręgowej – Maciej Watkowski.

Wkra Bieżuń – KS Wąsewo 2:4 (0:1)

Bramki: Gołębiewski 71 min., Watkowski 90+1 min. – Waracki 19 min., Kubat 52, 75, 87 min.

Skład: Szreiber – P. Baca, Gołębiewski, Leśniewski, Juszczyk, Lubański, M. Malinowski, Ciąźkowski, Sz.Kalinowski, Dzięgielewski, Watkowski

Wkra Bieżuń – KS Wąsewo 2:4

MKS Ciechanów – Nadnarwianka Pułtusk 0:0

Ostrovia Ostrów Maz. – GKS Strzegowo 1:0

Wymakracz Długosiodło – Błękitni Raciąż 3:0 (wo)

Korona Szydłowo – PAF Płońsk 3:2

Konopianka Konopki – Sona Nowe Miasto 1:0

Rzekunianka Rzekuń – Kurpik Kadzidło 4:4