Informacje

ZASTĘPCA BURMISTRZA ZNÓW UNIEWAŻNIŁA KONKURS

Zastępca burmistrza Lubowidza Ewa Szczepańska, po tym, jak wojewoda stwierdził nieważność jej pierwszej decyzji, po raz kolejny unieważniła konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Lubowidzu.

Jak pisaliśmy, Szczepańska nie zatwierdziła wyniku przeprowadzonego w sierpniu konkursu, który wygrała Beata Borowska, jedna z nauczycielek ZS, bo – jak stwierdziła – członkowie komisji kilka dni przed konkursem dostali anonimowe listy ws konsekwencji poparcia drugiej z kandydatek, Iwony Domżalskiej. Miały też zaistnieć nieprawidłowości przy wyłanianiu komisji konkursowej. Do wojewody wpłynęły wnioski o zbadanie zarządzenia władz Lubowidza. Ten 22 września unieważnił zarządzenie Szczepańskiej z uwagi na sprzeczność z prawem.

Kilka dni potem (30 września) włodarz Lubowidza ponownie unieważniła wynik konkursu. Tym razem stwierdziła, jakie nieprawidłowości zaistniały przy wyłanianiu reprezentantów do komisji konkursowej spośród Rady Rodziców. W jej ocenie doszło do uchybień proceduralnych ( np. karty do głosowania miały nie zawierać nazwisk, tylko numery, poza tym w dokumentacji ma brakować kart do głosowania, które po głosowaniu miała zabezpieczać wicedyrektor Renata Sokołowska. Urząd nie wie, czemu nie ma ich w dokumentacji, czy nie zostały zniszczone – bo nie można teraz sprawdzić, co w nich było).

Z kolei w przypadku wyłaniania kandydatów z Rady Pedagogicznej urząd stwierdza, że karty też nie zawierały nazwisk tylko numery, ale na niektórych ktoś dopisywał długopisem samo nazwisko, co ma łamać tajność głosowania.

„Zwarzywszy na powyższe powodem unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu szkół w Lubowidzu są nieprawidłowości w procesie wyłaniania członków komisji konkursowej reprezentującej Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną” – pisze Szczepańska (pisownia oryginalna).

Wojewoda wydając swoje pierwsze postanowienie otrzymał dokumentację wyłaniania kandydatów do komisji konkursowej i nie stwierdził nieprawidłowości. Co stanie się tym razem?

Wydając to kolejne zarządzenie Szczepańska stwierdza, że należy konkurs przeprowadzić ponownie.

AO

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Bo nie została wybrana osoba z tej kliki co nie trzeba za tą burmistrz to też powinno wziąć się cbsp bo każdy wie jaki ma na nią pan Z… I haczy dobrzy to kumple a jak wiadomo nie bez powodu została wybrana bo ludzie napewno by takiej osoby nie wybrali z którą nie można pogadać tylko paznokcie i zero znajomości danego stanowiska

  • W tym kontekście pisanie „zwarzywszy” przez „rz” może oznaczać, że coś się zwarzyło – zepsuło. Chyba, że chodziło o „zwarzone zarządzenie”.
    Poprawnie powinno być napisane „zważywszy” bo chodzi tu o kontekst okoliczności.
    Krótko mówiąc błąd ortograficzny.