Galerie Wydarzenia

ZASZCZEPIŁO SIĘ 58 MIESZKAŃCÓW

Podczas niedzielnego festynu w Syberii w ramach akcji #Szczepimy się z KGW jednodawkową szczepionkę przyjęło 58 mieszkańców. Atrakcji dla społeczności było co niemiara. Zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogli narzekać na nudę.

Głównym organizatorem niedzielnego festynu było Koło Gospodyń Wiejskich „Porzeczki” z Purzyc, które pozyskało na organizację wydarzenia środki z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Duże wsparcie otrzymaliśmy też od Urzędu Miasta i Gminy w Lubowidzu, bez którego nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia- podkreśla Agnieszka Zmarzła z KGW Porzeczki. Najważniejszym celem festynu była promocja szczepień przeciw koronawirusowi. Mieszkańcy, którzy jeszcze się nie zaszczepili mieli okazję bez kolejki przyjąć jednodawkowy preparat koncernu Johnson & Johnson.

– Nie spodziewałyśmy się takiego zainteresowania- relacjonuje Agnieszka Zmarzła. Najmłodsi bardzo chętni korzystali z dmuchanego placu zabaw oraz akumulatorowych pojazdów. Ze stoiska KGW bardzo szybko znikały domowe ciasta, gofry, popcorn oraz potrawy z grilla. Od samego rana frekwencja była spora. Dopisała pogoda, więc dzień był bardzo udany.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.