Sport

ZAWODNICY BORUTY KUCZBORK PUNKTUJĄ NA WYJAZDACH

Boruta Kuczbork wróciła z jednym punktem z wyjazdu z Krasnosielca. Piłkarze Mariusza Kołakowskiego zremisowali po bramce Mateusza Dudka 1:1.
Paweł Ulatowski (w środku) jest jednym z najbardziej doświadczonych graczy Boruty fot.MO

Boruta Kuczbork w tej rundzie zdecydowanie lepiej prezentuje się na wyjeździe. To pokazali także na boisku czwartego zespołu w ligowej tabeli. Walczący o grę w barażu do Ligi Okręgowej piłkarze GUKS Krasnosielc nie mieli łatwej przeprawy. W pierwszej połowie gra byłą bardzo wyrównana, a najlepszą okazję do zdobycia gola mieli „Boruciarze”. Paweł Ulatowski wygrał walkę w powietrzu, piłka spadła pod nogi Kamila Kocieli, ale strzał pomocnika z Kuczborka był niecelny.

W drugiej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. Obie drużyny starały się zarysować swoją przewagę, przejąć inicjatywę. Nie brakowało walki i zaangażowania z obu stron, ale czystych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Sytuacja zmieniła się w 58 minucie. Wtedy to po dobrze wykonanym rzucie rożnym, egzekwowanym przez Kacpra Rychcika piłka trafiła do Mateusza Dudka, a ten zdobył premierową bramkę w barwach Boruty. Wtedy to Boruta jakby podświadomie cofnęła się broniąc korzystnego wyniku, a do ataku ruszył GUKS. Piłkarze z Krasnosielca próbowali różnymi sposobami zaskoczyć defensywę Boruty, ale ta wydawała się być nie do złamania. Niestety, ostatecznie miejscowi dopięli swego. Gospodarze na 10 minut przed końcem pojedynku doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramką dla zespołu gospodarzy zdobył Kamil Załęski „Boruciarze” protestowali, domagali się odgwizdania faulu na Pawle Ulatowskim w walce w powietrzu. Sędzia pozostał niewzruszony. Po zdobyciu gola miejscowi chcieli jeszcze powalczyć o komplet punktów, ale defensywa Boruty nie pozwoliła im na wiele.

To sprawiło, że w Krasnosielcu nastąpił podział punktów. Boruta dopisała sobie jedno oczko w ligowej tabeli.