Informacje

ZDALNA SAMOCHWAŁA OCENIONA

Inaczej niż dotychczas odbył się tegoroczny finał konkursu recytatorskiego dzieci i młodzieży „Samochwała 2020”, organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu. Dzieci recytowały zdalnie i było ich mniej.
Ubiegłoroczni nagrodzeni w młodszej kategorii wiekowej
fot. AO

Wskutek obostrzeń i wciąż sporego zagrożenia spowodowanego pandemią w tym roku przesłuchań popisów recytatorskich na scenie ośrodka nie było. Ale organizatorzy nie chcieli rezygnować w konkursu, nie chcieli robić rocznej przerwy, tylko z uwagi na obecną sytuację napisano nowy regulamin konkursu i rozesłano go do szkół. Chętni młodzi recytatorzy mogli wziąć w nim udział zdalnie. Zadaniem uczestników było nagrać filmik z recytacją wybranego wiersza, a następnie taki nagrany występ dostarczyć na nośniku do placówki. Wiadomo, że inaczej występuje się na scenie przed publicznością, gdzie jury ocenia takie elementy jak: kontakt z widownią, radzenie sobie z tremą, a inaczej nagrywa się własny występ. Udało się jednak i jury zebrało się, by ocenić recytację.

W tym roku jednak nie było takiej frekwencji, jak podczas normalnego konkursu. Do oceny jury napłynęło 26 wykonań utworów z 7 szkół powiatu żuromińskiego. W skład jury weszli: Kinga Mieszczyńska (przewodnicząca), Małgorzata Kraśniewska (członek) i Aleksandra Kępa (członek).

Oceniano nagrane występy w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i 16-19 lat. W pierwszej kolejno na podium znaleźli się: Aleksandra Nadolska (I miejsce, ZPO Bieżuń), Maciej Żachowski (II miejsce, ZS w Lutocinie) i Jan Wesołowski (wyróżnienie, SP nr 1 w Żurominie). W drugiej kategorii wiekowej nagrodzono: Natalię Kicką (I miejsce, SP Raczyny), Łucję Lorkowską (II miejsce, SP nr 1 w Żurominie), Maję Stańczak (III miejsce, SP nr 1 w Żurominie), a wyróżniono: Nicolę Węgrzyn (ZPO w Bieżuniu), Szymona Ludwiczaka (ZPO Bieżuń), Martynę Lejman (ZPO Bieżuń), Zofię Żachowską (ZS w Lutocinie) i Wiktorię Szymańską (SP nr 1 w Żurominie).

Wśród 13-15 latków najlepiej wypadli: Oliwia Szymaniak (I miejsce, SP Raczyny), Martyna Kąkolewska (II miejsce, SP Raczyny), Aleksandra Deka i Julia Jaskulska (obie III miejsce, obie ZPO Bieżuń).

Wśród najstarszych uczestników, uczniów szkół średnich przyznano jedynie wyróżnienie. Otrzymała je Sandra Boiwka z LO w Bieżuniu.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i sposobie odbioru nagród.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.