Informacje

ZDALNE DNI PRACODAWCÓW

Od trzech lat w listopadzie Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie włączał się w organizację Europejskich Dni Pracodawców. W tym roku też się odbyły, ale formuła była niestety inna, niż zawsze.
W 2018r. podczas Dni Pracodawców spotkali się pracodawcy najaktywniej współpracujący z Powiatowym Urzędem Pracy
fot. AO

Europejskie Dni Pracodawcy to przedsięwzięcie zainicjowane przez Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wydarzenie jest realizowane na terenie urzędów pracy w całej Polsce, w tym w województwie mazowieckim. Celem wydarzenia jestwzmocnienie współpracy urzędów pracy z pracodawcami, podniesienie wiedzy i świadomości pracodawców na temat współfinansowania unijnego i krajowego, promocja Publicznych Służb Zatrudnienia,
kreowanie pozytywnego i profesjonalnego wizerunku danego urzędu pracy.

Pierwszy raz forum dla pracodawców z powiatu żuromińskiego zorganizowano w 2017r. Podczas spotkania nie tylko dziękowano przedsiębiorcom za współpracę z miejscowym Urzędem Pracy w procesie aktywizacji bezrobotnych, ale również przekazywano wiele informacji na temat możliwości pozyskania dotacji i wsparcia w prowadzeniu działalności. Aktywnie w jego organizację włączało się Stowarzyszenie Społecznej Samopomocy Lokalna Grupa Działania z Ciechanowa. Jego przedstawiciele informowali o możliwości tworzenia nowych miejsc pracy i rozwoju przedsiębiorczości ze środków PROW. Z kolei pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy omawiali efekty wsparcia środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego w subregionie ciechanowskim i powiecie żuromińskim w ostatnich latach, a także przedstawili priorytety KFS na kolejne. W zeszłym roku podczas forum reprezentanci Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej omówili, w jaki sposób rozwija się na tym terenie ekonomia społeczna, zwłaszcza w kontekście gospodarczym społecznym i pozarządowym.

Ponieważ część z żuromińskich pracodawców skorzystała ze środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, podczas forum ich przedstawiciele mieli okazję podzielić się informacjami, w jakim stopniu wykorzystali te środki, na co i jaki osiągnęli efekt.

Niestety, w tym roku sytuacja związana z koronawirusem i wprowadzonym zakazem organizowania spotkań i zgromadzeń Dni Pracodawców odbyły się… zdalnie. Hasłem święta pracodawców były słowa „współpraca daje wiele możliwości”.

 
W ramach wydarzenia Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie prowadził porady przez doradcę klienta instytucjonalnego i doradcę zawodowego w zakresie przedsiębiorczości. Zaproponował indywidualne formy wsparcia i rozwoju zawodowego pracodawcom i ich pracownikom przez udzielanie porad zawodowych również w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którego efektem jest zwiększenie potencjału kadrowego, poprawa pozycji firmy, jak i samych pracowników na konkurencyjnym rynku pracy. W wyznaczonych dniach planowane były działania promujące rozwój przedsiębiorczości tj. powstawania podmiotów przy wsparciu finansowym Funduszu Pracy Europejskiego Funduszu Społecznego. Niestety w związku z zagrożeniem epidemiologicznym konsultacje odbywały się jedynie telefonicznie.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.