Informacje

„ZDALNY” DZIEŃ NAUCZYCIELA 2020

Inaczej niż w ubiegłym roku, inaczej niż w ogóle obchodzono tegoroczny Dzień Nauczyciela w placówkach oświatowych na terenie powiatu. Dyrektorzy i uczniowie składali życzenia, a nagrania umieścili na stronach internetowych.
Screen z zaprezentowanych scenek przez uczniów z Zielonej

– Ten szczególny dzień wygląda w tym roku nieco inaczej, niż zwykle. Jest nam smutno, że ze względu na obecną sytuację nie możemy spotkać się na wspólnym, uroczystym apelu – mówili reprezentanci młodzieży Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie w nagraniu umieszczonym na stronie placówki. Uczniowie wyrazili, że wszyscy w tym trudnym czasie będą się wspierać i to pozwoli wszystkim przetrwać całą tę sytuację.

Uczniowie złożyli swoim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia. – Dziękujemy wam za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. Chcemy dziś wyrazić podziękowania za waszą ciężką pracę w tym trudnym czasie pandemii. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę – mówili w wystąpieniu uczniowie.

– Cała społeczność uczniowska pragnie złożyć wam najlepsze, najserdeczniejsze, płynące wprost z serca życzenia, sukcesów w waszej pracy. Dziękujemy – zakończyli część artystyczną uczniowie.

Również za pomocą nagrania zwrócili się do kadry nauczycielskiej dyrektor ZS w Zielonej Czarek Ossowski wraz z wicedyrektor Eweliną Wawszczak i kierownikiem praktycznej nauki zawodu Marcinem Przywitowskim.

– Przeciętny nauczyciel mówi, dobry wyjaśnia, znakomity nauczyciel daje przykład, ale ten wielki inspiruje – mówi na wstępie swojego wystąpienia dyrektor ZS w Zielonej. Dyrektor podziękował swoim nauczycielom za ich pracę. – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję państwu za zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie. Wierzę, że z wiedzy, którą państwo przekazujecie te i kolejne pokolenia wychowanków będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki Państwa zaangażowaniu mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy – mówi Ossowski.

– Jednocześnie życzymy Państwu dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym – mówi wicedyrektor Ewelina Wawszczak.

Z kolei Marcin Przywitowski życzył wszystkim uczniom, by w każdym z nauczycieli dostrzegli tę iskrę pasji, którą mogą zacząć naśladować.

Dyrektor Ossowski zwrócił się też do pracowników administracji i obsługi, których wkład w życie szkoły też jest duży. – Może często nie widać na pierwszy rzut oka waszej pracy, ale po dokładniejszym spojrzeniu na życie szkoły każdy z nas ją dostrzeże i doceni – podkreślił dyrektor.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali scenkę z życia pracowników szkoły, a na koniec przyznali swoim pedagogom „odznaczenia”. „Złotym wykładowcą” została Ewa Sajewska, „złotym dyrygentem” (najwięcej gestykuluje) – Anna Bagińska, „złotym pytajnikiem” (najczęściej pyta uczniów) – Anna Smolińska, „złotą struną” (najmilsze brzmienie głosu) – Anna Kalkowska, „złotą niewiadomą” (najwięcej niezapowiedzianych kartkówek) – Natalia Karpińska, „złotym pomysłodawcą” (najwięcej ciekawych pomysłów) – Małgorzata Żydlewska, „złotym barankiem” (nie denerwuje się) – Bożena Grzybicka, „złotym ekspresem” (najszybciej sprawdza kartkówki) – Justyna Budka, „złotym ząbkiem” (najsympatyczniejszy uśmiech) – Karolina Mendowska, „złotym ciuszkiem” (nauczyciel elegancki) – Czarek Ossowski, „złotym dowcipnisiem” – Tomasz Marzec, „złotym przyjacielem” (bratnią duszą) – Mateusz Stopczyński.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.