Na sygnale

Zdarzenie drogowe na W-541

W poniedziałek, 22 maja, na trasie relacji Bieżuń - Żuromin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Jedna osoba została ranna. W miejscu zdarzenia przez kilka godzin obowiązywał ruch wahadłowy. Policja apeluje o zachowanie maksymalnej ostrożności.

Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący samochodem ciężarowym Volvo, 65-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, jadąc od Bieżunia w kierunku Żuromina z niewyjaśnionych na tą chwilę okoliczności zjechał częściowo na przeciwny pas drogi, gdzie zderzył się lusterkiem z innym samochodem ciężarowym m-ki Man jadącym w kierunku przeciwnym. Następnie kierujący volvo zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Poszkodowany w zdarzeniu został kierujący volvo. Mężczyzna doznał urazu głowy, który karetką pogotowia przetransportowany został do szpitala w Żurominie. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy oraz zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności zaistniałej sytuacji celem ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Z informacji uzyskanych w późniejszy,m czasie z szpitala w Żurominie 65-latek decyzją lekarza pozostał w szpitalu na obserwacji. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Czynności w tej sprawie prowadzi żuromińska policja.

Policja apeluje o rozsądek na drodze. Pamiętajmy że nie jesteśmy na drodze sami. Pośpiech, chwila nieuwagi, brak koncentracji może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Wyobraźnia i rozsądek na drodze to podstawa.

asp. Tomasz Łopiński

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • a Wy z PSL i PO wydłużyliście wiek emerytalny, mężczyzna 65 lat źle się poczuł. Wrócicie do władzy to znów wydłużycie wiek emerytalny i takich wypadków będzie więcej