Na sygnale

ZDERZENIE MOTOROWERZYSTY Z CIĄGNIKIEM

49-letni motorowerzysta został ranny po zderzeniu z ciągnikiem rolniczym. Do wypadku doszło w miejscowości Nidzgora w gminie Kuczbork. Kierujący jednośladem był pijany.

W sobotę (25 czerwca) po południu, w miejscowości Nidzgora gm. Kuczbork kierujący motorowerem zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierujący jednośladem zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z ciągnikiem, kierowanym przez 36-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego.

Jak podaje policja, kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

– Poszkodowany w zdarzeniu został 49-letni motorowerzysta, który przewieziony został do szpitala w Żurominie. Jak się okazało chwilę później, badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie 49-latka, co wyjaśniałoby problem z utrzymaniem toru jazdy kierującego jednośladem. Z informacji uzyskanych od lekarza żuromińskiego szpitala mężczyzna doznał złamania lewego obojczyka i pozostał w szpitalu na obserwacji – informuje rzecznik mł. asp. Tomasz Łopiński. Funkcjonariusz apeluje o bezpieczną jazdę.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.