Na sygnale

ZDERZENIE TRZECH AUT

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze wojewódzkie nr 563 relacji Kuczbork -Lipowiec Kościelny. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło rano 11 grudnia br., na trasie relacji Kuczbork -Lipowiec Kościelny (pow. Mława), w którym uczestniczyły dwie osobówki i dostawczak. Wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą służby medyczne przewiozły do szpitala w Żurominie. W chwili zdarzenia panowały trudne warunki drogowe spowodowane opadami deszczu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym vw jechał w kierunku Kuczborka. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Lipowca Kościelnego dostawczym iveco, a następnie osobową cuprą. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi trwały kilka godzin.

Z późniejszych informacji uzyskanych ze szpitala w Żurominie okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, kierujący vw nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Za spowodowanie kolizji 34-latek ukarany został mandatem wysokości 3000 złotych. To nie pierwsze spotkanie mężczyzny z żuromińskimi mundurowymi. Okazało się, że dwa miesiące temu mężczyzna przyłapany został na kierowaniu samochodem bez prawa jazdy, co zakończyło się skierowaniem sprawy do sądu. O dzisiejszej sytuacji jak miała miejsce, również zostanie poinformowany Sąd Rejonowy w Mławie przed którym 34-latek będzie musiał się wytłumaczyć za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze. Warunki do jazdy w szczególności o poranku nadal są trudne. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.

asp. Tomasz Łopiński

źródło: Kpp Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.