Informacje

ZESPÓŁ SZKÓŁ W ZIELONEJ ZAPRASZA UCZNIÓW

Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej przygotowuje się powoli do rekrutacji uczniów do klas pierwszych. Po raz drugi odbędzie się ona internetowo.
W salach do nauki o profilu weterynaryjnym na uczniów czeka profesjonalny sprzęt

Uczniowie będą mogli składać podania w drugiej połowie maja. Oferta jednak jest już dostępna w internecie. Rekrutacja, jak mówi dyrektor szkoły Czarek Ossowski ma trwać do końca lipca, ale i pewnie w sierpniu będą ostatnie roszady. Szkoła stawia na internetowe kanały dotarcia do potencjalnych uczniów. Aktywnie prowadzi stronę internetową, profil na Facebooku.

W tamtym roku nabór uczniów do klas pierwszych łatwiej było przeprowadzić, a przede wszystkim zorganizować całą kampanię informacyjną, bo do marca wszyscy chodzili do szkoły, można więc było do młodzieży jakoś dotrzeć. – W tym momencie jesteśmy zamknięci, zostaje nam strona internetowa, Facebook, gazeta, polecenie osobiste naszych starszych uczniów – mówi Ossowski.

Jak informuje dyrektor, w tym roku planowany jest nabór do 4 oddziałów: technikum weterynarii, ekonomicznego, logistycznego i rolnika. Jeśli będą chętni, odbędzie się również nabór do Branżowej Szkoły I stopnia o kierunku rolniczym, choć w zeszłym roku zainteresowanych tym profilem było jedynie 3 ósmoklasistów. – Przygotowania trwają, naszym filmem na Facebooku zaczęliśmy już kampanię – mówi dyrektor szkoły. Rzeczywiście, w poniedziałek 12 kwietnia w internecie pojawił się film promujący placówkę.

Dotychczas szkoły mogły się promować w czasie tradycyjnych Targów Pracy i Edukacji czy też organizując u siebie w placówkach tzw. Dni Otwarte. Młodzież mogła wtedy osobiście zwiedzić budynek szkoły, klasy, poznać starszych uczniów, nauczycieli, wziąć ulotkę z ofertą edukacyjną. Teraz zostaje im tylko śledzenie strony internetowej, posiłkowanie się opinią starszych kolegów i koleżanek, którzy tu chodzą do szkoły.

– Szkoła pracuje, ale zostaje nam głównie Facebook i strona internetowa. Mamy też ulotki papierowe, będziemy chcieli jakoś je rozdysponować – dodaje dyrektor.

AO

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Czy prawdą jest , że na Żeromskiego w Żurominie powstanie drugie Dino?
    Jeśli tak to dlaczego, akurat Dino , a nie Kaufland czy Lidl.
    Miasto powiatowe, posiada dwie Biedronki i Dino, z sieciówek.
    Obecnie minus jedna Biedronka.
    Może szanowny Kurier zadałby takie pytania włodarzom.