Informacje

ZGŁOSZENIA ZADAŃ TYLKO DO PIĄTKU

Jeszcze tylko do piątku 18 września mieszkańcy miasta i gminy Żuromin mogą składać propozycje inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021r.

Propozycję zadania do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Gminy i Miasta Żuromin. Trzeba to zrobić na odpowiednim formularzu, dostępnym w urzędzie lub na stronie internetowej. Daną propozycję musi poprzeć przynajmniej 10 mieszkańców, a koszt realizacji zgłoszonego zadania nie może przekroczyć 60 000 zł.

Zgłoszone propozycje rozpatrzy powołana przez burmistrz komisja, która oceni, czy zadania są zgodne z dokumentami planistycznymi Gminy i Miasta Żuromin, jaka jest możliwość ich realizacji oraz rzeczywiste koszty. Lista zadań, dopuszczonych do głosowania dostępna będzie na stronie internetowej urzędu i na tablicy ogłoszeń w magistracie. Przewidziane jest też spotkanie burmistrz z mieszkańcami, podczas którego zostaną przestawione zadania i procedura głosowania.

O tym, które zadanie zostanie zrealizowane w przyszłym roku zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Odbędzie się ono w punkcie głosowania w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin i w punkcie głosowania w Żuromińskim Centrum Kultury. Można też przesłać kartę pocztą z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski-GŁOSOWANIE” lub drogą elektroniczną z wykorzystaniem platformy EPUAP.

Do realizacji przyjęte zostaną te wybrane zadania, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.