Informacje

ZIEMNIACZANE ŚWIĘTO W PONIATOWIE

Dzień Ziemniaka w Poniatowie przybrał tradycyjnie formę festynu rodzinnego. Zgromadzeni ludzie spędzali czas przy ognisku, słuchając występów muzycznych.

Obchody Dnia Ziemniaka (16 września) w Poniatowie rozpoczęły się od oficjalnych przemówień. Jako pierwsza głos zabrała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żurominie Barbara Michalska. Powitała ona wszystkich gości, życząc im udanej zabawy. Następnie przemawiał wicestarosta żuromiński, Ireneusz Rejmus i Prezes OSP w Poniatowie Tomasz Rochowicz.

Nieodłącznym elementem poniatowskiego ziemniaczanego święta jest konkurs dla dzieci na przygotowanie najładniejszego stworka – postaci z ziemniaka. Powstają więc prawdziwe ziemniaczane cudaki, dżdżownice, jeże i inne postaci. I jak co roku dzięki hojności sponsorów nagrody za aktywność i kreatywność otrzymały wszystkie dzieci, które przyniosły do oceny swoje prace.

Drugim nieodłącznym elementem pikniku jest degustacja lokalnych potraw. Poniatowski bugaj, czyli babka ziemniaczana, nie ma sobie równicy, więc i w tym roku każda porcja znikała w okamgnieniu. Do tego można było zjeść pajdę chleba ze smalcem, pyszną grochówkę, kiełbaskę z grilla.

atrakcji nie zabrakło też dla dzieci. Animacje, bańki mydlane, zabawa z maskotkami, zawody i tatuaże cieszył się ogromnym powodzeniem. Tradycyjnie dopisała też pogoda. Na świeżym powietrzu rozpalone zostało ognisko, nad którym można była usmażyć sobie kiełbaski i ogrzać się. Zgromadzonym czas umilał występ zespołu ,, Szafir” z Janem Zagórskim na czele.

Zabawa zintegrowała społeczność wsi i przyjezdnych gości.

AO

Fot. AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.