Na sygnale

Zignorował podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu mławskiego, który kierowała samochodem mimo podwójnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanego przez sąd.

W niedzielę (21 stycznia) żuromińscy policjanci kontrolowali 29-letniego mławianina kierującego vw. Kontrola wykazała, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd. Postanowienie wymiaru sprawiedliwości nie stanowiło przeszkody dla mieszkańca powiatu mławskiego, aby kierować samochodem. Policjanci uświadomili 29-latka o konsekwencja prawnych związanych ze złamaniem zakazu i uniemożliwili mu dalszą podróż.

Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie ponownie będzie odpowiadał przed sądem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.