Na sygnale

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i po raz kolejny był pijany- to efekt policyjnej kontroli drogowej

Kolejny przykład skrajnej nieodpowiedzialności niosący za sobą surowe konsekwencje w wykonaniu 31- letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego. Mężczyzna ponownie odpowiadał będzie przed sądem.

Wczoraj (15.05 br.) patrol żuromińskiej drogówki na terenie Żuromina zatrzymał do kontroli kierującego audi. Już w pierwszej chwili prowadzonej rozmowy okazało się, że podróżujący przez powiat żuromiński mieszkaniec powiatu lipnowskiego znajduje się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenie policjantów potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Jednak to nie koniec. Sprawdzenie w policyjne bazie wykazało, że 31-latek posiada już prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do połowy przyszłego roku. Powodem tego jest wcześniejsza jazda w stanie nietrzeźwości, za którą skazał mężczyznę lipnowski sąd. Teraz ponownie mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem za niestosowanie się do postanowienia sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów jak również ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kontrola wykazała jeszcze jedną nieprawidłowość, która dotyczyła niezgodności we wskazaniu liczny kilometrów drogomierza. Zgodnie z aktualnymi przepisami jest to przestępstwo „kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, tej samej karze podlega też osoba zlecająca wykonanie tego czynu”.

Czynności w tej sprawie prowadzi żuromińska policja.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.