Informacje

ŻUROMIŃSKI ŻŁOBEK I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY BEZ DOKUMENTACJI

-Z roku na rok Miejsko – Gminny Żłobek w Żurominie jest coraz większy. Rośnie również zainteresowanie rodziców tym miejscem. Podczas wakacji został rozbudowany. Kolejne pomieszczenia Szkoły Podstawowej nr 2 zostały zaadoptowane na potrzeby maluchów. Dzięki temu dodatkowa grupa dzieci będzie mogła uczęszczać do placówki. W tym roku w placówce są 4 grupy. Koszt przebudowy Żłobka to 68 tys. – chwaliła się na stronie żuromin.info w sierpniu 2019 roku ówczesna burmistrz Żuromina Aneta Goliat.

Dziś okazało się, że nie ma na to wielu dokumentów. 17 czerwca burmistrz Michał Bodenszac poinformował mieszkańców o kolejnych brakach, jakie zastał w magistracie po objęciu władzy.

– Robiąc przegląd miejsc w przedszkolach natrafiłem na niebywałą, kompletnie niezrozumiałą sprawę. Okazało się, że decyzją mojej poprzedniczki obiekty przedszkola i żłobka, mieszczące się w Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie, to samowole budowlane. Uwierzycie? Samowole budowlane, bez papierów – powiedział w „Aktualiach”, które zamieszcza na swoim oficjalnym profilu.

Jak dodał, teraz konieczna będzie legalizacja przez Inspektora Nadzoru Budowlanego. -Będziemy musieli dobrze to zorganizować, pomijam, że zapłacimy za to setki tysięcy złotych – dodał. Zaznaczył, że będzie się to wiązało z jakimiś okresowymi utrudnieniami dla przebywania tam dzieci. Obiecał jednak rodzicom, że doprowadzi do przygotowania niezbędnej dokumentacji i odbiorów, by tym samym zadbać o bezpieczeństwo przebywających w nich dzieci. -Naprawię zastane błędy i zlikwiduję prowizorkę – obiecał Michał Bodenszac.

Na jego filmik zareagowała w komentarzu Aneta Goliat, była burmistrz Żuromina.

– „Sądziłam, że z chwilą objęcia tak ważnego i odpowiedzialnego stanowiska czas hejtu i szukania sensacji przez Pana Burmistrza mamy za sobą, bo zarządzanie gminą i rozwiązywanie bieżących problemów to nie zabawa. Jeśli doszło do złamania prawa proszę to zgłosić odpowiednim służbom. Póki co chwali się Pan tym, co zostało przygotowane przez pracowników urzędu przed objęciem przez Pana stanowiska. Będąc zastępcą mógł Pan schować się za plecami „poprzedniczki” teraz nie ma takiej możliwości, trzeba rozwiązywać problemy i brać za nie odpowiedzialność. Przypomnę, że kiedy otwieraliśmy żłobek był Pan zastępcą odpowiedzialnym m.in. za wydział budownictwa, a więc co nie dopilnował Pan czegoś?!” – napisała.

Bodenszac odpisał jej na to krótko :” fakty, dokumenty i podpisy jasno wskazują odpowiedzialność. Zakładam, że decyzje były podejmowane świadomie. Sprawę zgłosiłem właściwym służbom.”

Już 18 czerwca burmistrz Michał Bodenszac ogłosił zapytanie ofertowe, zapraszające do składania ofert na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy pomieszczeń szkolnych wraz ze zmianą sposobu użytkowania na żłobek i oddział przedszkolny w SP nr 2 w Żurominie. Oferty można składać do 28 czerwca w magistracie.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.