Na sygnale

ZŁODZIEJE KABLI ZATRZYMANI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie zatrzymali dwóch mężczyzn za kradzież kabli z budynku gospodarczego w Sarnowie w gminie Kuczbork. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
fot.KPP Żuromin

W środę 26 stycznia dyżurny żuromińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży kabli z budynku gospodarczego, w miejscowości Sarnowo. Jak informuje rzecznik, na miejsce skierowano żuromińskich kryminalnych, którzy ustalili, że do kradzieży przewodów elektrycznych doszło w okresie ostatnich dwóch tygodni. Przez ten czas właściciel nie był na posesji.

Wnikliwa i szczegółowa analiza funkcjonariuszy doprowadziła do wytypowania osoby, która może posiadać skradzione przewody. Policjanci pojechali w miejsce zamieszkania podejrzewanego o kradzież. – I tym razem się nie pomylili. Kryminalni zatrzymali właściciela posesji 28-letniego mieszkańca gminy Kuczbork oraz 54-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży, wskazując również osoby, którym sprzedali kradziony kabel – informuje mł. asp. Tomasz Łopiński.

Skradzione mienie zostało odzyskane. Wartość skradzionych kabli to kwota ponad 6 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia 28 i 54-latek usłyszeli zarzut kradzieży, do czego się przyznali i poddali dobrowolnie karze wyznaczonej przez prokuratora.

Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolność.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.