Sport

ZMIENNE SZCZĘŚCIE WOJOWNIKÓW. DĄBROWSKI ZDOMINOWAŁ STARSZEGO RYWALA

Reprezentanci klubu Ludus - Alicja Kalinowska i Wiktor Dąbrowski - ze zmiennym szczęściem rywalizowali na gali MMA Time of Masters VI "Bitwa Nad Welem".
Wiktor Dąbrowski (z lewej) pokonał swojego rywala
fot. Fb. Wiktor Dąbrowski

W sobotę, 26 września, w hali sportowo-widowiskowej w Lidzbarku Welskim odbyła się zawodowa gala MMA – „Bitwa nad Welem”. Podczas gali zaplanowano 10 zawodowych pojedynków w formule MMA i K1. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów klubu Ludus Żuromin – Alicji Kalinowskiej i Wiktora Dąbrowskiego.

Jako pierwsza do walki stanęła Alicja Kalinowska. 15-letnia zawodniczka zmierzyła się z o 12 lat starszą Adrianną Kreft. Kalinowska przez pierwsze dwie rundy bardzo dobrze radziła sobie z zawodniczką MMA Team Tczew, ale ostatecznie przegrała.

– Alicja po dobrych dwóch rundach, w których dominowała, popełniła błąd i wpadła w duszenie, które szybko wykorzystała jej rywalka i zakończyła pojedynek. Nasza zawodniczka pokazała się bardzo dobrze, ale niestety stres tutaj wziął górę – ocenia trener Kamil Łebkowski.

Tuż po niej do klatki wszedł Wiktor Dąbrowski. 17-letni żurominianin mierzył się z pięć lat starszym Kacprem Kowalewskim z klubu Mad Dogs Gdynia.

Dąbrowski znakomicie spisał się w walce. Dominował od samego początku i efektownie zakończył walkę.

 –  Wiktor wygrał zdecydowanie wszystkie trzy rundy. Pod koniec ostatniej złapał swojego rywala w dosiad i tam ciosami z góry zakończył walkę w pięknym stylu przez TKO. Zrobił wszystko to, co zakładaliśmy na tę walkę i zrealizował plan w 100%. Cały Ludus Team jest bardzo dumny z naszych zawodników – kończy Kamil Łebkowski.

OM

 

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.